دلرنگ

وبسایت جامع تفریحی،آموزشی،خبری،هنریگل و گیاه, مراقبت و نگهداری بنفشه آفریقایی, نگهداری و مراقبت از گیاهان
116بازدید

آذر ۸, ۱۳۹۶

آموزش آبیاری فیتیله ای گیاه بنفشه آفریقایی

آبیاری فیتیله ای بنفشه آفریقایی

در کنار روش آبیاری بنفشه آفریقایی از طریق زیرگلدانی، روش دیگر آبیاری این گیاه که بسیار کارامد نیز می‌باشد روش آبیاری فیتیله‌ای می‌باشد که در این مقاله به آموزش تصویری این روش خواهیم پرداخت.

برای این کار در ابتدا گلدان و زیرگلدانی را متناسب با سایز گیاه خود انتخاب کرده و اقدام به تهیه نخ مخصوص آبیاری فیتیله‌ای می‌کنیم و نخ فیتیله را به اندازه لازم برای یک گلدان می‌بُریم (توجه داشته باشید که نخ فیتیله می‌بایست طولی به اندازه ارتفاع گلدان و زیرگلدانی داشته باشد، به این معنی که یک سر آن در لبه‌ی گلدان و سر دیگر آن در کف زیرگلدانی قرار گیرد) سپس نخ فیتیله را مطابق تصویر زیر از سوراخ زیرین گلدان عبور داده و انتهای آن را در از طریق سوراخ ایجاد شده روی درِ زیرگلدانی در زیرگلدانی قرار می‌دهیم.

 

آبیاری فیتیله ای بنفشه آفریقایی

پس از اتمام این مرحله، پرلیت و خاک مورد نیاز را در گلدان ریخته و گیاه را می‌کاریم. سپس برای انجام آبیاری تنها کافی‌ست به مقدار مورد نیاز آب داخل زیرگلدانی ریخته و اجازه بدهید که آب مورد نیاز توسط خاک جذب شود. پس از جذب کامل آب و خالی شدن زیرگلدانی،تا دو روز صبر کرده و در روز سوم باید آبیاری مجدداً انجام شود.

آبیاری فیتیله ای بنفشه آفریقایی

سایر مقالات دلرنگ در زمینه نگهداری و پرورش بنفشه آفریقایی را از اینجا دنبال کنید.

فروشگاه آنلاین بنفشه آفریقایی دلرنگ شاپ

⇓⇓⇓

وارد شویدپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به کانال

عضویت در کانال تلگرام